Gamtos pavojai, kurių nereikia nuvertinti

Šiluma, saulė ir geras oras, tai tobula kombinacija išvykai į gamtą poilsiauti. Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių susirenka į parkus, prie vandens telkinių ar net miškus. Bandome išnaudoti gerą orą tol, kol galime juo džiaugtis ir tai savaime suprantama. Visgi, reikia nepamiršti, jog gamtoje mūsų tyko tam tikri pavojai, kurių negalima nuvertinti. Vienas iš jų – erkės. Nieko nuostabaus jei bent kartą per savo gyvenimą jau esate susidūrę su erkės įkandimu. Tai išties dažna patirtis, mat miestų savivaldybės vis dar nenori naudotis moderniausiomis paslaugomis ir erkiu naikinimas joms atrodo per didelė prabanga. Žinoma, norint apsaugoti populiariausias susirinkimų vietas tai kainuotų nemažai, tačiau ar gali būti kas brangiau už žmonių sveikatą? Tikrai ne. Būtent dėl šios priežasties visi turime įvertinti esamas rizikas ir imtis priemonių, kurių šiandien yra tikrai ne viena.

Erkių atbaidymo priemonių yra daug, tačiau jų pasirinkimas priklauso nuo to, kokia reali jūsų bei šeimos narių rizika su jomis kontaktuoti. Jei išvyka į gamtą jums nusimato kartą per mėnesį, skiepai tikrai nėra būtini. Galima atrasti ir kitų efektyvių būdų jaustis saugiai. Na o tuo tarpu tie, kurie gyvena gamtoje ar netoli jos, turėtų pasidomėti kaip veikia erkiu naikinimas ir priimti atitinkamus sprendimus. Kartais tai vienintelė pakankamai efektyvi išeitis, kuri gali apsaugoti visus šeimos narius, galimus svečius ir net augintinius. Taigi, jei anksčiau apie tai nė nebuvote susimąstę, pats metas pasidomėti ir gauti atsakymus į reikiamus klausimus. Taip pat galima išskirti ir natūralius apsisaugojimo būdus, kurie neretai yra labai veiksmingi. Kaip jau minėta anksčiau, tie, kas neturi didelio kontakto su gamta, gali išsisukti ir su minimaliomis apsaugos priemonėmis. Tai gali būti įvairūs aliejai, citrusinių vaisių kvapai, kurių erkės nemėgsta ir aplenkia iš toli. Tai tikrai veikia, tad skirkite laiko paieškoms ir be jokios abejonės pasigaminsite priemonę net ir iš namuose turimų produktų.

Kiekvienas turime suprasti, jog labiausiai savo sveikata galime pasirūpinti patys ir niekas to niekada nepakeis. Net ir tokie dalykai kaip atidus kūno apžiūrėjimas po išvykos į gamtą gali jus apsaugoti nuo erkės įsisiurbimo, tad kodėl gi to nepadarius? Erkių platinamos ligos gali turėti išties žiaurias pasekmes ir apie jas greičiausiai jums jau teko girdėti. Taigi, nežaiskime šioje loterijoje ir imkimės iniciatyvos tam, jog apsaugotume save kiek įmanoma geriau.

Add a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *